Paříž Orly

Datum: 19. 09. 2009

Letiště Paris Orly leží na jih od francouzského hlavního města a slouží především nízkonákladovým aerolinkám, ačkoliv se z něj lítá i do Severní Ameriky, Afriky a Karibiku. Před výstavbou letiště Charlese de Gaula dokoncpae sloužil jako primární vzdušný přístav Paříže.


Na letišti v Orly nalezneme hned dva terminály:
  • South Terminal (Jižní terminál) – na něj létá například EasyJet, Air Berlin, Tunisair, Corsairfly, Aigleazur a Transavia.com

  • West Terminal (Západní terminál), kde operují především Air France, Iberia a Vueling Airlines


Nejlevněji se z letiště dostanete autobusem č. 285 – za pouhých €1,50 vás však doveze jen k první stanici metra. Autobusy jsou navíc určeny spíš obyvatelům města, ne turistům. Druhou variantou jsou autobusy OrlyBus – cesta přímo do centra trvá přibližně 40 minut a přijde vás na €6. Další možností je lokální vlak Orlyval, který vás do centra Paříže odveze za 9,30 euro, přičemž jezdí každých 5 minut.


Přímo na letišti Paříž Orly sídlí i cestovní agentura, ve které si bez problémů můžete vypůjčit některý z osobních automobilů.


Přenocování přímo na letišti v Orly není takový horor, jako na sousedním letišti Charlese de Gaula. Ačkoliv vás budou vyrušovat hlášení ve francouzštině a angličtině, můžete si lehnout na některou z laviček (některé ovšem mají opěrky na ruce, na nich si tedy neodpočnete). Plusem je i velmi příjemný personál.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.