Paříž Charles de Gaule

Datum: 19. 09. 2009

Letiště Charlese de Gaula, známé i pod jménem Roissy, je nejen tím největším ve Francii, ale rovněž jedním z největších a nejdůležitějších letišť na světě. Nachází se přibližně 25 kilometrů na severovýchod od Paříže a v uplynulém roce obsloužilo téměř 61 milionů cestujících.


Veškerý ruch je koncentrován do tří terminálů označených čísly 1 až 3. Ten první je nejstarší, druhý měl sloužit pouze Air France, avšak nyní hostí i jiné aerolinky, a třetí je vyhrazen nízkonákladovým přepravcům. Mezi hlavní dopravce na letišti patří domácí Air France a dále pak Delta Air Lines, EasyJet, XL Airways France, TAM Airlines, Alitalia, Lufthansa, American Airlines a Flybe. Svoji linku na toto letiště provozují i ČSA.


Mezi letištěm a centrem jezdí každých 8 minut vlaky, což je nejrychlejší a zároveň nejlevnější varianta cesty. Za 40 minut jízdy zaplatí dospělý €8,40, dětská jízdenka přijde rodiče na €5,90. Výrazně pomalejší alternativou jsou autobusy Roissybus, s nimiž pojedete až hodinu a půl. Pakliže chcete odvézt přímo na konkrétní adresu v Paříži, využijte rozvoz dodávkou. Ten vás ale přijde na 19 euro.


Své služby nabízí na letišti hned pětice autopůjčoven – Alamo, National, Budget, Hertz a Europcar. I zde platí, že včasná rezervace přes internet vám pomůže ušetřit nemalé finanční prostředky.


Přespání na letišti Charlese de Gaula se dle zkušených nocležníků jeví jako horor – zdejší terminály se dokonce umisťují na posledním místě v oblíbenosti mezi nocujícími turisty. Mezi největší nešvary patří bezdomovci, studené lavičky, horko, hluk, zapáchající toalety a nepříjemný personál. O něco lepší situace má údajně být v části terminálu F.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.