Paříž-Beauvais-Tillé

Datum: 13. 03. 2010
Letiště Paříž Beauvais | © scallejaLetiště Tillé leží ve stejnojmenné obci, necelé čtyři kilometry od města Beauvais a 85 kilometrů severně od Paříže. Přestože je od hlavního města Francie vzdálené více než třikrát tolik, co hlavní letiště Charles de Gaulle, přesto má z ryze komerčních důvodů Paříž ve svém názvu. A slouží téměř výhradně nízkonákladovým společnostem, díky kterým za rok 2007 letiště odbavilo dva miliony cestujících.

Vcelku maličké letiště má jen jeden terminál a pouhé čtyři brány. Ty doplňuje stánek s občerstvením a několik obchůdků. Na letišti působí pouhá trojice leteckých společností - Blue Air, Ryanair a Wizzair.

S městem letiště spojuje kyvadlová doprava a osmkrát denně i vlaky. Do Paříže se nejlevněji dostanete s autobusy, když cesta jedním směrem stojí přibližně 14 euro.

Letiště je sice opravdu malé, daleko od Paříže a na noc se uzavírá, avšak díky nízkonákladovým společnostem zažívá v posledních letech velký rozvoj. Terminál však prozatím stále vypadá jako obrovský stan z nějaké gardenparty.

Své pobočky má na letišti šestice autopůjčoven: Avis, Europcar, Hertz, National, Ucar a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.