Památky Belgie vás uchvátí

Datum: 18. 03. 2016

Hledáte dovolenou nebo turistiku po památkách Belgie? Dneska vás s nimi seznámíme. Snad ani nemusíme zmiňovat hlavní město Brusel které byste neměli vynechat.

Waterloo: Waterloo proslavil Napoleon Bonaparte který zde prožil poslední bitvu na které byl definitivně poražen a následně odvezen na ostrov Svaté Heleny kde roku 1821 zemřel. Mimo to, že jde o turistické město, toho ve Waterloo vlastně moc neuvidíte. Budete-li mít štěstí, narazíte na přehlídku v dobových kostýmech a krojích. Vstup do muzea a na výšlap do kopce je zpoplatněn, jestliže se vám nebude chtít šlapat po schodech, můžete se stavit dole do hospody.

Gent: Gent je studentské městečko kde se určitě nebudete nudit. Není zde přelidněnost, hodně turistů a chudých čtvrtí. V centru městečka najdete spoustu barů , restauracích a je zde možnost navštívit i hudební festival. Ideální je zde procházka podél kanálu který je večer krásně osvětlený. Určitě nevynechejte prohlídku hradu Gravensteen a kostelů jako St. Nicolas nebo St. Bavo.

Hrad Gravensteen: Možná vás v předchozím článku zaujal hrad Gravensteen. Gravensteen je otevřen celoročně za 8 eur pro dospělé, 6 eur pro lidi ve věku od 19 do 26 let, do 19 let je vstupné zdarma. Je zde velká expozice mučících nástrojů , od okovů a palečnic přes zařízení, z nichž vám bude běhat mráz po zádech. Ve vstupní hale je mnoho vitrín s rytířskými zbrojemi, meči, luky, dýkami, střelnými zbraněmi, zkrátka se vším, co tehdejší rytíři oblékali do bitev.

Antverpy: Největší belgický přístav Antverpy je nákupním centrem. Najdete zde plno módních značek oblečení ,takže si tady užijí hlavně dámy. Nakupování v Antverpách je příjemnější než v Bruselu, protože tu máte vše na jednom místě. Až vás omrzí oblečení, podívejte se na diamanty a šperky. Buď do obchodů, nebo aspoň do muzea. Občerstvit se můžete v jedné z hospůdek, ve kterých někdy dokonce točí i plzeňské pivo. A za kulturou vyrazte na náměstí osázené starými kupeckými domy, kterému dominuje socha malíře P. P. Rubense. V Antverpách je také nejvyšší belgická katedrála. Výhodné letenky do Belgie zakoupíte u nás.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.