Palma de Mallorca

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Palma de Mallorca leží 8 kilometrů na východ od centra stejnojmenného města. Jedná se o třetí největší letiště ve Španělsku – hned po tom barcelonském a madridském. V roce 2008 jím prošlo téměř 23 milionů cestujících, z nichž drtivou většinu tvořili turisté z dovolenkových rezortů. Jednu ze svých základen zde má německá společnost Air Berlin.

Ostrovní letiště tvoří hned čtyři terminály: Terminál A slouží zejména vnitrostátním letům, Terminál B se používá pro lety na okolní ostrovy a Terminály C a D jsou určeny letům mezinárodním. Mezi aerolinky s největším počtem destinací patří Air Berlin, Air Europa, Condor Airlines, EasyJet, Air Nostrum, RyanAir, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, nebo TUIfly.

Do okolních měst a městeček se z letiště krom taxíků můžete dostat i autobusy. Ty na lince 1 jezdí ve směru Dic de l'oest, linka 21 objíždí nejznámější ostrovní hotely.

V případě, že na letišti čekáte na svůj let, nebo na něm musíte přenocovat, neváhejte využít čalouněné sedačky v odletové hale. Na letišti své služby nabízí i celá řada autopůjčoven – AurigaCrown, Avis, Europcar, Goldcar Europa, Hertz, National Atesa, Record a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.