Palermo

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Falcone-Borsellino leží v katastru obce Punta Raisi, asi 35 kilometrů na severozápad od samotného Palerma na Sicílii. Své jméno získalo po dvou soudcích, kteří byli v roce 1992 zavražděni mafií, proti které urputně bojovali. Za rok 2008 letištěm prošlo celkem 4 446 142 cestujících.

Všechny lety jsou odbavovány z jediného, čtyřpatrového terminálu, ze kterého letadla míří do destinací v Evropě a Tunisku. Mezi nejvýznamnější letecké společnosti, které působí na letišti, patří zejména Wind Jet, Meridiana, EasyJet, Air Berlin, Alitalia, Ryanair, nebo Tunisair.

Z centra Palerma jezdí přímo na letiště vlakový Trinacria Express – jednosměrná jízdenka vás přijde na 5,50 euro. O deset centů dražší variantou jsou autobusy, které jezdí dle jízdního řádu od časného rána až do pozdního večera.

Při čekání na let si můžete odpočinout na sedačkách s opěradly. V terminálu letiště působí autopůjčovny Avis, Easy Car, Europcar, Hertz, Holiday Car Rental, Dollar Thrifty, Maggiore, Sicily By Car, Locauto, Sixt a Targarent.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.