Oslo Gardermoen

Datum: 19. 09. 2009

Letiště Gardermoen je největším letištěm v Oslo a rovněž i hlavním mezinárodním letištěm v Norsku. Nachází se v katastru obce Ullensaker, 48 kilometrů na severovýchod od Osla.


Bývalé vojenské letiště má pouhý jeden terminál, na který létají mimo jiné skandinávské aerolinky SAS, Norwegian Air Shuttle, Widerøe, Danu Oro Transportas, ČSA, Pakistan International Airlines, British Airways i německá Lufthansa.


Za cestu autobusem do centra zaplatíte v závislosti na vaší cílové zastávce 130 až 180 norských korun (370 – 520 Kč). Vlaková jízdenka z letiště do centra města vás jedním směrem vyjde zhruba na 100 norských korun (tedy asi 290 Kč) a pohodlným taxíkem se mohou svézt až čtyři osoby za částku, která začíná na 500 norských korunách (1 400 Kč).


Přímo na letišti najdete pětici autopůjčoven (Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt), z nichž má většina otevřeno od 7:00 do 23:30.


Letiště v Oslu patří vzhledem k možnosti přespání k těm velmi komfortním. Nabízí pohodlné lavičky a křesla, nonstop kavárnu (ačkoliv je drahá) a přes noc tlumené osvětlení.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.