Orio al Serio

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Orio al Serio se nachází ve stejnojmenné obci, necelé čtyři kilometry na jihovýchod od italského Bergama. Je velmi populární zejména mezi nízkonákladovými aerolinkami, které dokonce nabízejí lety do 45 kilometrů vzdáleného Milána! V roce 2008 letiště odbavilo 6,5 milionu cestujících.

Všechna letadla odlétají z jednoho jediného terminálu, ve kterém naleznete i mnoho obchůdků. Mezi nejdůležitější aerolinky na letišti patří nízkonákladový Ryanair, a dále Trawel Fly, Wizz Air, Blue Air, Lotus Air, Danube Wings, Nouvelair, nebo Onur Air.

Na letiště Orio vás během deseti minut zavezou vlakové spoje z nádraží v nedalekém Bergamu. Alternativou jsou autobusy z milánského nádraží, které vyjíždí každou půlhodinu v čase mezi 4:00 a 23:30. Jízda trvá asi půlhodinku, přičemž za jednu jízdenku zaplatíte 7,90 euro.

Terminál letiště se na noc zavírá, a tak z něho můžete být vykázáni. V průběhu dne vám ale jsou k dispozici čisté toalety a poměrně nepohodlné kovové sedačky. Své pobočky mají na letišti autopůjčovny Auto Europa, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Tirreno, Maggiore a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.