• Levné letenky >
  • Opět něco pro milovníky turistiky - v nespoutané kanadské divočině si pročistíte hlavu!

Opět něco pro milovníky turistiky - v nespoutané kanadské divočině si pročistíte hlavu!

Datum: 09. 11. 2015

Už z okénka v letadle spatříte nádherné hory a ledovce Grónska pokryté čerstvým sněhem s modrými jezírky. Do Vancouveru zbývá ještě kus cesty, avšak výhledy na krajinu z ptačí perspektivy cestu urychlí. Do Kanady, pokud míříte do divoké přírody, je nejlepší se vydat v letních měsících, kdy je zde přijatelnější počasí. Za jasného počasí můžete vidět vrcholky zasněžených hor - neskutečná podívaná!
Jestliže budete mít štěstí na parné dny, od moře zavání čerstvý větřík, který zabrání přílišnému dusnu. Vancouver má nejpříjemnější podnebí v celé Kanadě.
Než se vydáte i na několika týdenní pobyt uprostřed divočiny, nezapomeňte si prohlédnout také centrum Vancouveru, kde stojí za vidění rozlehlý Stanley park, Downtown se spoustou mrakodrapů, pestrobarevný China town, v Granville Island uvidíte mnoho kotvících lodí.

Není-li treking ani pobyt mimo civilizaci pro vás to pravé, jistě budete spokojeni i s místními krásnými plážemi, které můžete využít k relaxaci i hraní volejbalu. Milovníci sportu budou nadšeni několika kilometrovými dráhami pro inline bruslení podél pobřeží. Ale také spoustu dalších sportovních aktivit zde můžete provozovat, například: cykloturistika, jogging, potápění, jachting, hraní golfu, baseballu, v zimě oceníte i spoustu dostupných sjezdovek a běžeckých tratí.
Ve Vancouveru se nudit nebudete!

Nedaleko Downtown je tisícovka Grouse Mountain, skvělá je v tom, že se zde můžete dostat i lanovkou, místní tuto horu využívají místo posilovny, minimálně 1x týdně sem vylezou a dolů sjedou lanovkou.
Velmi brzy zjistíte, jak moc milí a příjemní jsou Kanaďané, tuto zemi si zamilujete.

Je na čase vydat se za vysněným cílem, v některé z autopůjčoven si vyzvedněte auto, které vám usnadní cestování. Vydejte se na Rocky Mountains, lyžařské středisko Whistler v provinčním parku Garibaldi je také nádherným městečkem, které byste měli navštívit. Cestou se zastavte také u jedinečných vodopádů Shannon. Pobyt v kempu může být také skvělým zážitkem pro každého, kdo takovou dovolenou podstoupí poprvé.
Celodenní výlet k jezeru Rainbow bude nezapomenutelný, s nadmořskou výškou se také podstatně mění okolní vegetace, i když je v údolí úmorné vedro, jezero na vrcholu bývá poměrně zamrzlé.
Kolem jezera Rainbow se rozprostírá severská tundra, krásná a úchvatná krajina porostlá jehličnany, lišejníky, vřesem, mechy a horským kvítím, oproti tomuto vypadá údolí spíše jako tropický prales.
Jezero má písčité dno, proto také jistě i vás zláká k příjemnému osvěžení, kolem je čistá travnatá pláž.

Zastavte se také ve 100 Mile House, kempování je možné u Horse Lake, jež je obklopeno lesy. Mnoho místních zde vyráží na člunech chytat ryby, pokud budete mít možnost, přidejte se k nim.
Taková dovolená bude nezapomenutelná, jedinečné ticho, panenská příroda a spatřit na vlastní oči orla bělohlavého, jeleny, pstruhy a večer naslouchat kojotímu vytí, to zažije na vlastní kůži málokdo. Nebe poseté hvězdami vám nedovolí od noční oblohy odtrhnout zraky.

Prožijte netradiční dovolenou v Kanadě, letenky za nízké ceny zakupte již nyní online právě u nás a ušetřete spoustu peněz!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.