Oakland – International Airport

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Oakland leží přibližně 7,5 kilometrů na jih od obchodní čtvrti tohoto kalifornského města. Letiště je jedním ze tří, které slouží celé oblasti sanfranciského zálivu a v roce 2008 odbavilo 11,5 milionu cestujících. Mimořádně populární je zejména mezi nízkonákladovými leteckými společnostmi, díky čemuž letiště patřilo mezi nejvíce se rozrůstající v celých Spojených státech.

Letiště má k dispozici hned dva terminály, přičemž ten první v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí a ten druhý je výhradně v užívání společnosti Southwest Airlines. Mezi další přítomné letecké společnosti patří Alaska Airlines, JetBlue Airways, Mexicana, Volaris, Hawaiian Airlines, Allegiant Air, nebo Horizon Air.

S centrem Oaklandu letiště propojuje denní autobusová linka 50 a noční 805. První jmenovaná je v provozu od 5:30 do 20:30, kdy jezdí každou čtvrthodinku a mezi 20:30 a půlnocí, kdy je interval zkrácen na půlhodinu. Noční linka pak jezdí každou hodinu od 12:35 do 4:30 – jedna jízda trvá ve všech případech asi čtvrt hodiny. Jednosměrná jízdenka pro dospělou osobu stojí 1,75 dolarů.

Terminály letiště jsou sice vcelku čisté, ale k odpočinku jsou k dispozici pouze nepohodlné sedačky a ze spaní vás navíc mohou probouzet častá hlášení rozhlasu. Na letišti působí autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, National Car Rental a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.