North Berwick a tajemný Tantallon Castle

Datum: 09. 02. 2016

Jen nedaleko skotského města North Berwick najdete zříceninu středověkého hradu Tantallon Castle stojícího na strmém útesu proti skalnatému ostrovu Bass Rock. Místo, kde stojí, zaujme každého návštěvníka již z dálky.
Tantallon Castle pochází z roku 1350, byl založen hrabětem Williamem Douglasem. Po obléhání hradu (17.stol.) vojskem generála Moncka byl rozsáhle poškozen, zachovala se pouze čtyři metry silná zeď. Hrad od této doby, dochovány jsou pouze obvodové zdi, tajemná sklepení a pár místností. Zbylé trosky Tantallon Castle jsou přístupné veřejnosti, z hradu se vám naskytne unikátní výhled na moře a útesy, hrad je obklopen nekonečnými zelenými loukami a poli. Nicméně turisté sem přijíždějí z úplně jiného důvodu- chtějí vidět ducha! Procházka hradem na vás bude působit poněkud tajemně. V r. 2008 se jednomu turistovi podařilo vyfotografovat záhadnou postavu člověka, který připomínal svým zjevem obyvatele hradu z dob minulých. Traduje se tedy, že se na fotografii podařilo zachytit skotského krále Jamese V., který zde byl jako dítě vězněn. Přesvědčte se o mystické atmosféře Tantallon Castle na vlastní kůži a vydejte se do Skotska prožít trochu adrenalinu!

Poblíž hradu se ze Severního moře vynořuje ostrůvek Bass Rock, jež je domovem terejů bílých a dalších mořských ptáků, není divu, že byl Bass Rock vyhlášen přírodní rezervací, ukrývá i ruiny kláštera, starou věznici a maják. K ostrovu můžete z městečka North Berwick podniknout výlet lodí a spatřit krásnou přírodu a výhledy na moře a okolní krajinu za doprovodu kroužících ptáků nad ostrůvkem a jejich křiku, zpěvu a štěbetání.

Letenky levně do Skotska rezervujte nyní online a naplánujte si tak příjemný rodinný výlet do tajemné země!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.