Norimberk

Datum: 11. 10. 2009
Letiště v Norimberku je druhé nejrušnější v Bavorsku a desáté nejvytíženější v celém Německu. V roce 2007 obsloužilo celkem 4 200 000 cestujících, tedy zhruba o 250 000 víc, než v roce předešlém. Svoji základnu mají na letišti druhé největší německé aerolinky – Air Berlin.

Všechny lety jsou obsluhovány z jednoho dvoupatrového terminálu, ze kterého letadla startují do více než šedesátky destinací.

Mezi nejdůležitější aerolinky působící na letišti patří Air Berlin, Lufthansa, Air France, Condor, KLM, Eurocypria, TUIfly, Swiss a SAS Scandinavian Airlines.

S centrem města, které je od letiště vzdálené zhruba pět kilometrů, cestující spojí linka metra U2. Spoj jezdí každých 10 – 15 minut, přičemž samotná jízda až do vlakového nádraží Hauptbahnhof trvá 12 minut.

Terminál letiště je otevřen nonstop, bez problémů v něm tak můžete strávit noc například při čekání na ranní spoj. K dispozici vám jsou čisté toalety a měkké lavičky – na těch u vyhlídkové plošiny se navíc můžete kochat pohledem na startující letadla.

Přímo v terminálu si můžete vypůjčit auto od společnosti Alamo, Avis, Europcar, Hertz, National, nebo Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.