Nice Côte d'Azur

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Côte d'Azur leží přibližně 7 kilometrů na západ od centra města Nice. Jedná se o třetí nejdůležitější letiště ve Francii – hned po pařížském Charles de Gaulle a Orly. Vzhledem k nízké vzdálenosti od městského státu Monako slouží i jemu jako vlastní letiště. V roce 2007 přes toto letiště cestovalo celkem 10 385 000 pasažérů.

Pro osobní dopravu jsou na letišti v Nice vyhrazeny hned dva terminály, které nejsou nikterak rozčleněny dle cílové destinace.

Na menším Terminálu 1 patří mezi dominantní letecké společnosti Air Nostrum, Baboo, Norwegian Air Shuttle, transavia.com, nebo Scandinavian Airlines System. Terminál 2 pak mimo jiné okupují Air France se svými dceřinými společnostmi, a dále pak EasyJet, KLM či Delta Air Lines.

Přímo na letišti můžete nasednout do regionálních i mezistátních vlaků, se kterými se můžete svézt do měst v širokém okolí. Z letiště pak jezdí dalších 28 pravidelných autobusových linek, včetně té do Monaka. V případě nutnosti přenocovat přímo na letišti můžete ulehnout na kovové lavičky.

V obou terminálech působí autopůjčovny Ada, Avis, Budget, Europcar, Hertz, National a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.