Newcastle

Datum: 14. 10. 2009
Letiště Newcastle leží v devět kilometrů vzdálené obci Woolsington v Severovýchodní Anglii. V roce 2008 odbavilo přes pět milionů cestujících, a zařadilo se tak na třinácté místo v žebříčku anglických nejvytíženějších letišť. Nedávno navíc bylo vyhlášeno jako nejoblíbenější letiště v celé Severní Anglii.

Cestujícím slouží jeden odletový i příletový terminál, který byl v roce 2004 kompletně zrekonstruován. Pravidelné i charterové lety z letiště v Newcastlu provozují mimo jiné společnosti Jet2.com, EasyJet, Thomson Airways, Thomas Cook Airlines, Eastern Airways, bmi, Onur Air, Viking Airlines a Emirates.

Newcastle i Sunderland s letištěm spojuje mimo jiné linka metra. Do prvního jmenovaného města vlaky vyjíždí od 5:44 (v neděli od 6:27) každých 12 minut, a to až do 23:58. Ve směru na Sunderland jezdí metro každou čtvrthodinku od 5:44 do přibližně 22:57. V obou případech stojí jednosměrná jízdenka £2,90.

V hlavní hale terminálu mají cestující k dispozici pohodlné gauče – v ostatních částech letiště pak jsou pouze nepohodlné židle. V přízemí budovy pak sídlí autopůjčovny Avis, Europcar, Hertz a National.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.