Newark Liberty International Airport

Datum: 19. 09. 2009
Newark Liberty International Airport je mezinárodní letiště v New Jersey v USA. Je asi 24 km jihozápadně od Midtown Manhattanu (New York). Letiště provozuje Přístavní úřad New Yorku a New Jersey, který také řídí dvě největší letiště v New Yorku - Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho a Letiště LaGuardia. Newark je desáté nejvytíženější letitě ve Spojených státech.

V roce 2008 letiště Newark odbavilo přes 35,4 milionu cestujících (pro srovnání: letiště JFK 47,8 milionu a LaGuardia 23,1 milionu). Celkem asi 107 milionu cestujích používalo letiště v New Yorku v roce 2008, takže New York je z hlediska počtu pasažérů nejrušnější vzdušný přístav v USA a druhý nejrušnější na světě (po Londýně).

Historie


Newark airport bylo první hlavní leštiště ve Spojených státech, bylo otevřeno 1. října 1928.

Newark byl během druhé světové války uzavřen pro osobní dopravu a převzala jej armáda USA.

Přístavní úřad New Yorku a New Jersey převzal letiště v roce 1948 a zásadně investoval do letištní infrastruktury, otevřením nové dráhy a hangárů a rekonstrukce letištního terminálu. Letecká doprava byla obnovena téhož roku.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.