New York John F. Kennedy

Datum: 19. 09. 2009

Mezinárodní letiště pojmenované po 35. prezidentovi USA leží 19 km na jihovýchod od Manhattanu. Slouží především cestujícím ze zahraničí jako hlavní brána do Spojených států.


K dispozici je celkem sedm terminálů, které jsou rozděleny dle aerolinek, které k nim létají. Mezi ty největší společnosti patří Delta Airlines, JetBlue Airlines, American Airlines, Mexicana, British Airlines, American Eagle, Virgin America a Northwest Airlines.


Cesta příměstským vlakem je nejenom nejlevnější, ale obzvláště v době špičky i nejrychlejší. Z letiště se do Penn Station dostanete již za 45 minut, přičemž zaplatíte 8,25 – 12,25 dolarů v závislosti na dni v týdnu a denní době. Autobusy vás na tu samou stanici dovezou již za 12 liber, myslete však na to, že můžete uváznout v dopravní špičce. Nejflexibilnějším způsobem dopravy jsou taxíky, které vás z letiště na Manhattan dopraví za fixní částku 45 dolarů, která však nezahrnuje čtyřdolarový poplatek za mýtné a spropitné ve výši 15 – 20 %. Pakliže preferujete jízdu limuzínou, připravte si minimálně 60 dolarů.


Přímo na letišti si můžete vypůjčit dle libosti osobní automobil od společností Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz nebo National Car Rental.


Pro spaní na letišti jsou nejvhodnější prostory s luxusním kobercem v terminálu 4 – nocležníkům je k dispozici i internet skrze WiFi síť a nonstop otevřená kavárna. Měli by se však připravit na studené lavičky a velmi častá hlášení rozhlasu.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.