• Levné letenky >
  • Nejzajímavější ostrovy, kam se vypravit na dovolenou

Nejzajímavější ostrovy, kam se vypravit na dovolenou

Datum: 08. 06. 2016

Milujete život cestovatele? Přinášíme vám přehled několika ostrovů, kam by jste měli alespoň jednou za život vyrazit.

Madagaskar
Madagaskar je čtvrtý největší ostrov světa. Patří k Africe a leží v Indickém oceánu. Díky velké vzdálenosti od pevniny je zde zajímavá fauna i flóra. Najdete zde baobaby i lemury. V zapadlých vesničkách objevíte místní občany, kteří často turistu v životě neviděli.

Cejlon
Oblíbenou a dostupnou destinací posledních let je Srí Lanka. Jsou zde nádherné památky a přírodní kultura, i četné pláže. Vydat se zde můžete na čajové plantáže. Srí Lanka je vhodná i pro rodiny s dětmi a méně zkušené cestovatele.

Alcatraz
Původně sloužil jako obranná pevnost, potom jako nejznámější vězení. Leží uprostřed Sanfranciského zálivu, v letech 1934-1963 zde sídlila věznice. Nyní je objekt především atrakcí pro turisty. Dostanete se zde lodí ze San Francisca.

Galapágy
Souostroví tvořené 19 sopečnými ostrovy. Můžete si zde pohladit obrovské želvy, leguány. Počítejte s tím, že jde o finančně nákladný výlet.

Velikonoční ostrov
Chilský Velikonoční ostrov je světoznámým místem, kam by jste měli rovněž vyrazit. Sochy moai jsou léty opředeny tajemstvím i věčným tématem diskuzí. Tento nejodlehlejší ostrov světa má čtyři tisíce obyvatel. Žije zde jen málo druhů zvířat a rostlin.

Island
Za pár korun a za malou chvíli můžete být na Islandu. Prohlédnout si zdejší přírodní bohatství by mělo být povinné pro všechny cestovatele. Vykoupat se můžete v horkých gejzírech, dát si trek podél pobřeží nebo si vyfotit papuchálky.

Další ostrovy:
Mezi další místa patří Šalamounovy Ostrovy, Tenerife, Korsika, Hvar. Na Bali můžete surfovat. Objevit můžete republiku Tuvalu, Nový Zéland a nebo například Sulawesi s nádhernou přírodou.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.