• Levné letenky >
  • Nejstarší univerzitu v Evropě najdete v Salamanca

Nejstarší univerzitu v Evropě najdete v Salamanca

Datum: 02. 04. 2016

Ve Španělsku na řece Tormes se nachází významné univerzitní město Salamanca, jež je hlavním městem stejnojmenné provincie. Město se největšího rozkvětu dočkalo v 16. stol. postavením univerzity, která patří k nejstarším v Evropě. Historické centrum města láká turisty svými památkami z období gotiky, renesance, baroka, apod. Salamanca se rovněž může chlubit nejkrásnějším náměstím Plaza Mayor v celé Evropě. Náměstí čtvercového prostoru je ohraničeno honosnými paláci a budovami s podloubími, kde dnes najdete hospůdky, restaurace a kavárny. Náměstí dále zdobí několik portrétů významných osobností, například Kryštofa Kolumba, Miguela de Cervantese, a dalších. Po setmění se o zábavu na Plaza Mayor starají nejrůznější muzikanti, kejklíři i pouliční umělci.
Plaza de Anaya je dalším krásným náměstím, stojí zde i mohutná Catedral Nueva zdobená renesančními plastikami. Je zde uložena pozlacená soška Panny Marie z Vegy z 12. století., byla patronkou Salamancy.

Další z významných památek města je Casa de las Conchas, ve kterém se dnes nachází veřejná knihovna. Za zmínku stojí i kaple Capilla de Talavera zajímavá mudéjarskou klenbou. Mudéjarský styl můžete vidět také na věži Torre del Clavero, která je pozůstatkem středověkého hradu.
Univerzita v Salamance byla založena již v r. 1218 a její krásné budovy najdete na ulicích Calle Serranos a C. Libreros. Jednou z nejkrásnějších staveb je Escuelas Mayores s krásným průčelím i její interiéry.

Do Španělska nemusíte cestovat jen kvůli moře a nádherného počasí, ale také za honosnými památkami. Rezervujte si proto ještě dnes letenky za výhodné ceny a ušetřete! Cestování na vlastní pěst je dnes obrovským lákadlem se spoustou výhod, nemusíte se mačkat v davech turistů a navíc se podíváte do míst, která chcete opravdu spatřit.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.