• Levné letenky >
  • Nejkrásnější přírodní památky Ekvádoru by jste měli vidět

Nejkrásnější přírodní památky Ekvádoru by jste měli vidět

Datum: 23. 06. 2016

Ekvádor je velmi malý jihoamerický stát, v porovnání s ostatními státy této oblasti. Nalákat vás můžeme na rozmanitost jeho přírody, ve které nemá konkurenci. Půldenní cestou po Ekvádoru můžete spatřit mnoho zajímavého – písčité pláže na pobřeží Tichého oceánu, pouště u pobřeží, mangrovníkové lesy, příkré svahy západních And, vrcholky hor, travnatý ekosystém parámo, sopky i mlžné pralesy, stovky vodopádů, řeky a nekonečný prales Amazonie. Dvě hodiny letu odtud jsou také Galapágy, které k Ekvádoru náleží.

Sopka Cotopaxi
Sopka Cotopaxi je nejkrásnější sopkou v Jižní Americe. Má dokonale symetrický tvar a vrcholek pokrytý vrstvou ledovce. Nedávná sopečná aktivita zastavila turisty oblíbené, ale náročné výstupy na její vrchol. V okolí sopky můžete postavit stan a těšit se z východu slunce.

Národní park Machalilla
Hlavním důvodem, proč navštívit Ekvádor, je právě tento národní park. Najdete zde zachovalý suchý tropický prales, nádherné pláže a v sezónně můžete vyrazit na člunu na moře pozorovat ryby.

Vodopády u Baňos
Pod aktivní sopkou Tungurahua najdete lázeňské městečko odkud se můžete vypravit k vodopádům. Na dvacetikilometrové cestě údolím řeky Pastanza najdete desítky vodopádů, které se řítí dolů z andských svahů. Cestu můžete absolvovat v autě, na kole i jako pěší turista.

Andy v blízkosti Columbijských hranic
Na úplném severu na vás v Andách čeká jen minimum turistů a nádherný výhled. Ve vysokohorském systému parámo na vás čeká nespočet kdejovek, vysokohorská jezírka, unikátní lesy i termální lázně. Ochutnejte místní speciality nebo navštivte Kolumbii.

Laguna Quilotoa Ve výšce 4 000 m.n.m. leží kráter sopky Quklotoa, který vyplňuje zelené jezero, které je hluboké více než 200 m. Můžete se na něm projet na lodi, vyzkoušet termální prameny a seznámit se s místními obyvateli. Letenky do Ekvádoru na vás čekají. Vydejte se poznávat krásy přírody.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.