• Levné letenky >
  • Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Nejkrásnější pouště světa, které musíte vidět

Datum: 06. 06. 2016

Vydat se do pouště ve vás vyvolá pocity strachu, zvláštní atmosféry, respektu i jedinečnosti. Každý, kdo se na poušti ocitne ucítí spalující vedro, příjemný pocit jemného písku a až tíživé ticho.

Sahara:
Sahara je ideálním místem pro ty, kdo se do pouště chtějí vypravit poprvé. Rozkládá se na území desíti afrických států. Vidět na vlastní oči saharu lze nejjednodušeji v Maroku, Egyptě či v Tunisu. Nalákat vás mohou duny u marockého městečka Mhamid, kde si můžete zaplatit i delší výlet do pouště.

Jordánsko: Wadi Rum Nejzajímavějším místem bude pro vás Jordánská poušť Wádí Rum (měsíční údolí). Dostanete se zde z Ammánu taxíkem po tří a půl hodinové jízdě. Vyrážejí zde milovníci přírody i skalního lezení. Je zde celá řada sportovně zajištěných i tradičních cest.

Omán: Wahiba
Omán je velkým lákadlem pro návštěvníky pouští. Brázdit poušť můžete v džípech i na čtyřkolkách, na velbloudech i pěšky. Rájem fotografů je hvězdná noční obloha. Pouštní kempy jsou luxusní záležitost a nejsou nijak levné.

Chile: Atacama
Nejsušší pouští na světě je africká Atacama. Jezdí se na ní část závodu Ralye Dakar, který se přesunul z Afriky právě sem. Atacama se táhne okolo Pacifiku, zabírá velkou část Chile a Kordiller, vystoupá až do 5000 m.n.m. Můžete zde navštívit město duchů Santa Lauru. Můžete si půjčit automobil v městečku Iqueque a navštívit například město San Pedro Atacama.

Čína: Taklamakan
Poušť Taklamakan v Číně pokrývá 327 000 km². V roce 2008 se zde objevila sněhová pokrývka, kdy teploty dosáhly mínus 32 stupňů Celsia. Písečné duny zde dosahují výšky okolo tří set metrů.

Afrika: Namib
Zajímavou písečnou pouští je africká Namib. Žije zde zvláštní druh slonů, je považována za nejstarší poušť na světě. Sucho zde panuje nejméně osmdesát milionů let.

Vypravte se za jedinečnými zážitky do pouště. Levné letenky vám umožní navštívit Afriku, Čínu i Chile. Kam se vypravíte příště?

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.