Navštivte zemi tisíců jezer Finsko

Datum: 17. 09. 2015

Finsko se nazývá správně Finská republika. Leží ve východní části Skandinávie. Sousedí s Ruskem a Švédskem, na jihu přes moře sousedí s Estonskem. Je členem Evropské unie. Švédsko má asi 5,5 milionu obyvatel a 1,2 milionu z toho žije v hlavním městě Helsinky. Měnou je euro.

Finsko je nazýváno zemí jezer. Jen těch větších zde naleznete přes 190 tisíc. Při návštěvě Finska se domluvíte finsky, laponsky, ale i anglicky, německy nebo francouzsky. Do Finska se dopravíte letecky přímým letem z Prahy za dvě hodiny.

Finsko lze navštívit v průběhu celého roku. Hlavní turistická sezóna probíhá od května do září. Nejhezčí je Laponsko na podzim. Najdete zde téměř nedotčenou přírodu a řady bezplatných veřejných tábořišť. Užijete si tady houbaření, rybaření, hluboké lesy a samozřejmě jezera. Chcete se vypravit za památkami? Vydejte se za nimi na jih Finska. Oblíbené destinace jsou Helsinky, Turku nebo Tampere. V Helsinkách můžete navštívit evangelickou neoklasicistní katedrálu Tuomiokirkko a nebo ortodoxní Chrám věčného spánku Panny Marie. Z novodobých staveb je zde k vidění koncertní a kongresová hala Finlandia, jež navrhl uznávaný architekt Alvar Aalta.

Nedaleko Helsinek se můžete vypravit do pevnosti Suomenlinna, která je dědictvím UNESCO. Rozkládá se na osmi ostrovech. Mezi dalšími navštěvovanými místy jsou středověké hrady Olavinlinna a Hämeenlinna či hlavní město Laponska Rovaniemi, které je také sídlem Santa Clause.

Mezi méně známá místa patří národní parky a také největší dřevěný kostel v Kerimäki či starý dřevěný kostel Petäjäves. Alandské ostrovy. Ve městě Vaasa můžete navštívit skanzen Bragegården. Ve městě Jyväskylä je muzeum architekta a designéra Alvara Aalty a můžete zde také obdivovat řadu jeho staveb.

S levnou letenkou můžete procestovat celou Skandinávii.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.