Namaqualand je nádherná rozkvetlá poušť

Datum: 23. 05. 2016

Koncem srpna a začátkem září je ideální období pro výlet do jižní Afriky za cílem spatřit nádhernou rozkvetlou poušť. Namaqualand se jakoby mávnutím kouzelného proutku promění z vyprahlé pustiny na rozkvetlou louku.

Namaqualand je zemí téměř neznámou

Ještě donedávna především Češi neměli o existenci této úchvatné a na nejrůznější květiny bohaté zemi ani ponětí. Nejlepší je vypravit se zde na počátku září, kdy tady není tak horko.

Mimo národního parku Namaqualand National Park si prohlédněte také okolí Kamieskroonu a Springbok, kde najdete malé louky, které rovněž hrají všemi barvami. Je možné navštívit také Kapské město, Mys Dobré naděje a nebo slavnou Garden Route. V Namaqualandu si můžete udělat piknik i pěší tůru na které lze vyfotografovat mnoho druhů flóry, ale setkáte se i s drobnými živočichy.

Co je to Namaqualand
Jde o vyprahlý polopouštní region, který díky své rozloze, by zabral více než 50% České republiky. Dělí se na písečné území Sandveld, pahorkatinu Hardeveld a planinu Little Bush.

Květinovou trasu najdete zhruba pět hodin jízdy od Kapského města, ale i blíže k městu je také rozkvetlá polopoušť – přírodní rezervace Posberg Nature Reserve. Je to soukromá rezervace, ve které musíte respektovat velmi přísná pravidla. Čeká vás zde 14 km dlouhá prohlídka.

Pokud máte čas, vypravte se do městečka Port Nolloth a ještě dále, do samotného srdce Namaqualandu. Leží zde rezervace Skilpad Wildflower Reserve, kde rostou barevné květy ostrých barev a lze se tady vypravit na horských kolech, je to místo jako dělané pro dlouhé treky.

Návštěvu Namaqualandu neponechávejte náhodě a dokonale si naplánujte cestu, aby jste stihli projít vše. Je potřeba alespoň tři dny strávit v této nádherné přírodě.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.