Na víkend v Bilbao

Datum: 04. 09. 2015

Navštivte město Basků, kteří se nebojí experimentovat, k vidění je zde mnoho originálních extravagantních staveb, proto neváhejte, a připravte se na podzimní víkend příjemně strávený právě ve španělském Bilbao.
S letenkami za nízké ceny ušetříte spoustu peněz, za které si můžete koupit daleko více suvenýrů a prožít nezapomenutelných pár dní v této krásné destinaci.
Cestou za poznáváním jedinečné architektury určitě neminete budovu Guggenheimova muzea, kterou tvoří spousta titanových destiček. Chloubou Basků je taktéž socha štěněte Puppyho, tvořená květinami, z druhé strany pak obří skulptura pavouka Maman.
Nedaleko Guggenheimova muzea pak najdeme nádherný bílý most, hned za ním se tyčí dvojice výškových budov, které dotváří skvělý dojem.
Dokonce i vstupy do metra jsou zde uměleckým dílem, v podobě prosklených chobotů jsou zcela jedinečné.
Muzeum krásných umění stojí v místě bývalé loděnice, expozice jsou zde opravdu krásné, a proto byste je neměli vynechat.
V parku dokonce stojí loď, ze které je vytvořena koncertní síň Euskalduna, její tvar i velikost skutečně připomíná loď, ze střešní terasy se můžete kochat nádherným výhledem na město lemované zelenavými kopci.
Na místě, kde dřív stály obří loděnice, je teď velký park s Muzeem krásných umění. Pokud se rozhodnete nějaký koncert navštívit, pak určitě polaskejte i své chuťové buňky ve špičkové restauraci, nacházející se v téže budově, vynikající oběd vám připraví právě tady, baskická kuchyně patří mezi ty nejlepší světové kuchyně, důležitou roli v ní hrají mořské ryby.
Místní specialitou jsou pak zejména pintxos, jsou podobné španělským tapas. K výbornému jídlu patří i luxusní víno, vyzkoušejte třeba bílé víno Txacolí.
Před odletem ještě stihnete obdivovat nejstarší čtvrť města s úzkými uličkami Casco viejo, na tržnici La Ribéra si můžete zakoupit cokoliv vás zaujme, a to nejdůležitější, stadion Athlétic Bilbao, si nechte až na konec, a užijte si fotbalovou atmosféru, pokud se ve stejném čase odehrává důležitý zápas.

Letenky do Bilbao máme nyní za skvělé ceny, proto rezervujte včas své místečko v letadle pohodlně z domova!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.