Na co si dát pozor před cestou do Etiopie

Datum: 07. 03. 2016

Pro vstup do země budete potřebovat cestovní pas s platností alespoň šest měsíců po návratu z plánované cesty s uděleným vízem. Vízum zakoupíte i po příletu na mezinárodním letišti v Addis Abeba za 50 USD (pro více informací kontaktujte přímo konkrétní ambasádu). Vezměte si však s sebou dvě pasové fotografie, rozpis letu a očkovací průkaz. Vízum také vyřídíte pro ČR na etiopském velvyslanectví v Berlíně.

Očkování Do Etiopie nejsou povinná žádná očkování. Oficiálním dokladem o vašem zdravotním stavu je mezinárodní očkovací průkaz se zápisem o očkování proti žluté zimnici, které je doporučováno, často i vyžadováno, pokud přejíždíte ze země, kde je značný výskyt žluté zimnice. Doporučeno je i očkování proti choleře a cestovatelským průjmům, proti žloutence typu A + B, břišního tyfu a tetanu. Pro aktuální informace ohledně očkování se obraťte přímo na specializovaná centra cestovní medicíny, krajskou hygienickou stanici, popřípadě na očkovací centrum.

Pamatujte na svou neustálou ochranu, nepijte jinou vodu než pouze balenou, nekoupejte se ve stojatých vodách, a nezapomínejte, že značné procento Etiopanů je nakaženo AIDS.
Úředním jazykem je amharština, ale anglicky se domluvíte také. Ideální dobou k návštěvě Etiopie je říjen, kdy končí období dešťů. Po Etiopii je nejlepší cestovat místními aerolinkami, zakupte si tzv. „budget“ - balíček etiopských letenek, který je výhodnější. Vyhněte se cestováním do nebezpečných oblastí jako jsou hranice s Eritreou a Džibuti.

Cestujte s námi do celého světa, poznejte nádherná místa na zemi, s letenkami levně navíc ušetříte spoustu peněz.
Letenky zakoupíte také online, proto neváhejte a rezervujte si své místečko v letadle ještě dnes!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.