Moskva Vnukovo

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Vnukovo leží zhruba 28 kilometrů na jihozápad od Moskvy. V roce 2008 přepravilo skoro 8 milionů cestujících, přičemž je jedno ze tří hlavních letišť, které obsluhují ruské hlavní město. Maximální kapacita letiště jsou 3 000 cestujících za hodinu.

Pro osobní dopravu jsou vyhrazeny celkem dva terminály. Terminal B slouží výhradně pro mezinárodní dopravu, a tak z něho odlétají stroje společností Atlant-Soyuz Airlines, UTair Aviation, Germanwings, Kavminvodyavia, nebo Gazpromavia. Naopak Terminal D je používán pro vnitrostátní lety, a tak ho využívají například Vladivostok Air, Yakutia Airlines, RusLine, Donavia, nebo Dagestan Airlines.

Z letiště i zpět na něj se nejrychleji dostanete expresním vlakem, který odjíždí kousek od stanice metra Kyjevská (Киевская). Vlaky jezdí od 7:00 až do půlnoci každou hodinu (mimo polední výjimky), přičemž jedna jízda trvá asi 40 minut. Jednosměrná jízdenka pro dospělou osobu stojí 500 rublů, v přepočtu asi 290 Kč.

Cestující, kteří na letišti hodlají nocovat, mají k dispozici kožené sedačky. Měli by se však připravit na zakouřené a špinavé prostředí terminálu. Přímo na letišti má svoji pobočku i autopůjčovna Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.