Moskva Šeremetěvo

Datum: 14. 10. 2009
Mezinárodní letiště Šeremetěvo leží 29 kilometrů severovýchodním směrem od centra Moskvy. Spolu s letišti Domodědovo a Vnukovo se jedná o tři největší aerodromy v Rusku – Šeremetěvo v roce 2008 přepravilo přes 15 milionů cestujících. Svojí základnu na něm má letecká společnost Aeroflot.

Veškeré lety jsou odbavovány ze tří terminálů:

  • Terminál 1 se používá k letům po Rusku a do Běloruska.

  • Nejobsazenější Terminál 2 aerolinky využívají k mezinárodním letům.

  • Terminál 3 slouží zejména charterovým a mezinárodním letům na krátkých trasách.


Mezi desítku nejdůležitějších leteckých společností na Šeremetěvu patří Aeroflot, Blue Wings, Alitalia, ČSA, Transaero Airlines, Donavia, Delta Air Lines, Aeroflot-Nord, Bulgaria Air a Air Astana.

Druhý terminál moskevského letiště nově s centrem města spojuje i železnice. Vlaky jezdí z nádraží na letišti až do stanice Savjolovskij (Савёловский вокза́л) v centru města. Jízda trvá přibližně 35 minut, přičemž za jednosměrnou jízdenku ve druhé třídě zaplatíte 250 rublů, tedy asi 150 Kč.

Moskevské Šeremetěvo získalo jedno nelichotivé ocenění – dle turistů je to jedno z nejodpudivějších letišť na světě. Vládne mu korupce a nepříjemný personál, trpí nedostatkem místa k sezení a je značně přeplněné lidmi. Své pobočky zde mají autopůjčovny Avis, Budget, Business Car, Eurocar, Hertz a Olga.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.