Mnichov

Datum: 19. 09. 2009

Letiště Franze Josefa Strausse se nachází 28 km severovýchodně od Mnichova a je důležitým přestupním místem pro celou oblast. Letiště je hned po tom frankfurtském druhé největší v Německu a v roce 2009 bylo vyhlášeno druhým nejlepším letištěm v Evropě.


Na letišti naleznete hned dva terminály – ten s číslem dva využívá především Lufthansa, polské LOT, skandinávské SAS, Spanair a další aerolinky z uskupení Star Alliance Partners. Terminál č. 1 je využíván ostatními aerolinkami, mezi něž patří TUIfly, Condor, Air Berlin, Germanwings, EasyJet i Pegasus Airlines.


Do centra města se nejsnáze dostanete za pomoci S-Bahnu (linky S1 nebo S8), který jezdí každých 20 minut od 4:00 až do půlnoci. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na €9,20 (celodenní jízdenka stojí 10 euro). Pakliže dáváte přednost autobusům, můžete využít ty od Lufthansy, které jsou obdobně finančně nákladné.


Letiště Franze Josefa využívají hojně i Češi, kteří se přímo do Mnichova mohou dopravit například autobusy Student Agency. Jednosměrná jízdenka s odjezdem s Prahy stojí 850 Kč, výhodnější zpáteční 1 450 Kč.


Přímo na letišti si můžete vypůjčit automobil od jedné z následujících půjčoven: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National/Alamo nebo Sixt.


Spaní na letišti v Mnichově je poměrně pohodlné – k dispozici jsou sprchy, pohodlné sedačky a čalouněné lavičky.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.