• Levné letenky >
  • Místa, která nesmíte na Filipínách zapomenout navštívit

Místa, která nesmíte na Filipínách zapomenout navštívit

Datum: 19. 06. 2016

Čistá voda, nádherné pláže a božský klid – to jsou Filipíny. Zdejší pláže vypadají jako vystřižené z katalogu cestovek. Filipíny jsou roztříštěny na sedmi tisících malých ostrůvcích ve Středozemním moři. Mezi jednotlivými ostrovy můžete cestovat na lodi nebo letadlem nízkonákladových přepravních společností. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští a neustále usměvaví.

El Nido
Je malé městečko, jehož název v překladu znamená hnízdo. Nachází se na severu ostrova Palawan. Najdete zde průzračnou vodu a bělostné pláže. Nádherná zátoka Bacuit vám nabídne nádherné vápencové útesy. Díky špatné dopravní dostupnosti zde přijíždí jen málo turistů.

Batad
Na severu ostrova Luzon se táhne pohoří Kordilery. Ukrývají dva tisíce let stará rýžová pole a většina návštěvníků zůstane raději v městečku Banaue. Zajímavá pole najdete dál v nepřístupném horském terénu, kam se dostanete jedině po svých. Zemědělskou půdu obdělávají lidé z kmene Ifugao již tisíce let. Místní vás rádi dovedou například k vodopádu Tappiyah, kde se můžete také vykoupat.

Čokoládové hory
Čokoládové hory najdete na ostrově Bohol na rozloze 50 m2 se zde tísní tyče malých pahorků připomínajících krtince. Vznikly erozí a jsou vysoké 30-50 m. Jižně od čokoládových hor naleznete národní park Rajah Sikatuna, kde lze spatřit nejmenšího primáta na světě Nártouna.

Ostrov Camiguin
Ostrov Camiguin leží v jižní části Filipín a najdete na něm hned osm sopek. Nejvyšší sopka je pojmenována Hibok-Hibok a můžete na ni vylézt. Ve dvou třetinách ostrova leží tropický prales, kde jsou ukryty vodopády a prameny řek. Na pláži Bílý ostrov najdete proužek bílé pláže.

Sagada
300 km od Manili leží toto nádherné městečko. Dostanete se zde po úzkých cestách přes hřebeny Kordiler. Je zde tedy pouze minimální turismus. Je zde zajímavá pohřební tradice, kdy se dřevěné rakve s ostatky zemřelého věší na skálu, aby měla duše nebožtíka blíže do nebe. Místo se zavěšenými rakvemi je například v Údolí Ozvěn, pár minut od centra městečka.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.