Miláno Malpensa

Datum: 19. 09. 2009

Letiště Malpensa leží přibližně 45 km od centra Milána a je největším z trojice letišť v této oblasti.


V Malpenze najdeme celkem dva terminály – T1 pro komerční lety a T2 pro charterové a lety nízkonákladových aerolinií. T1 se pak dělí na část pro odlety do zemí v Schengenském prostoru a pro lety mimo něj. Mezi největší aerolinky působící na tomto letišti patří Air Italia, Blue Panorama Airlines, Eurofly, Lufthansa, Neos, Spanair, Alitalia, Livingston Energy Flight a easyJet.


Nejlevněji se z letiště do centra dostanete osobními vlaky s přestupem v Busto Arsiziu. Za levný lístek v hodnotě 5,95 euro však zaplatíte nutností poměrně složitého přestupování. O něco výhodnější se tak jeví autobusy, které z letiště odjíždějí každých zhruba 20 minut – jednosměrná jízdenka v tomto případě stojí rovných 6 euro a zpáteční 10 euro. Pakliže máte na spěch, využijte Malpensa Express Train, který vás k milánské stanici metra zaveze za 40 minut, přičemž zaplatíte 11 euro za jednosměrnou jízdenku a 14 euro za zpáteční. Tyto sazby však platí, pokud si jízdenku koupíte předem, ve vlaku se navíc účtuje zhruba tříeurový příplatek. Nejdražší variantou je taxi, u kterého je účtována jednotná sazba 70 euro.


Na letišti Miláno Malpensa operují tyto autopůjčovny: Auto Europa, Avis, Budget, Easycar, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore National, Sixt, Targa Rent a Thrifty.


Nocleh přímo na letišti by vám neměl přinést žádné starosti – k dispozici jsou pohodlné lavičky bez opěradel a prostředí je poměrně čisté.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.