• Levné letenky >
  • Města ve Skotsku, které nesmíte zapomenout navštívit

Města ve Skotsku, které nesmíte zapomenout navštívit

Datum: 09. 10. 2015

Glasgow je centrem průmyslu i umění. Divadla a galerie se řadí mezi světovou špičku. Najdete zde světoznámé sochaře i designéry jako je Charles R. Mackintosh. Jeho unikátní styl naleznete jako rukopis mnoha budov. Za návštěvu stojí progresivní hudební scéna s řadou známých kapel. Noční život v Glasgow je naprosto nepřekonatelný. Navštívit můžete galerii moderního umění, futuristickou stavbu s centrem vědy a muzeum svatého Munga.

Edinburgh, hlavní město Nejkrásnějším městem je Edinburgh nejen ve Skotsku, ale i ve světě. Jde o velké centrum vzdělání a kultury. Ze severu a východu jej obklopuje mořský záliv Firth of Forth. Dominantní stavbou je hrad Castle Rock. Dojdete k němu spletitými uličkami Starého Města, ze kterého dýchá temný středověk. Hlavní turistická tepna je ulice Royal Mile, která vás dovede ke královské rezidenci, Skotskému parlamentu i k sopce Arthur´s Seat, která je vyhaslá.

Z Edinburghu vede průplav Union Canal, jež se u města Falkirk napojuje na průplav Forth and Clyde Canal, který vás dovede až do Glasgow. Ve Skotské nížine stojí za návštěvu také město Stirling, kde najdete hrad, monument národního hrdiny Williama Wallace a bojiště BannockBurn. Navštívit můžete golfová hřiště v městečku St. Andrews, kde rovněž můžete navštívit ruiny katedrály nebo pláž.

Významnými městy jsou Perth a Aborath. Tradiční místo pro korunovaci králů je nedaleká vesnice Scone. Na nákupy se vypravte do Edinburghu nebo do Dundee.

Letecky se do Glasgow dostanete z Prahy za 4 hodiny. Letenky zakoupíte levně. Udělejte si výlet a poznejte památky, které nám zde zanechali naši předkové nebo si užijte ruch velkoměsta a nekonečný dlouhý flám.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.