Marseille Provence

Datum: 11. 10. 2009
Marseillské mezinárodní letiště je vzdálené asi 27 kilometrů severozápadně od centra města, přičemž leží v pobřežní oblasti Provence. Páté největší letiště v celé Francii přepravilo v roce 2008 téměř sedm milionů pasažérů.

Pro osobní přepravu jsou vyhrazeny celkem čtyři terminály, na kterých operují mimo jiné následující letecké společnosti:

  • Terminal 1: Aigle Azur, Air Algérie, ČSA, Tunisair, Air Madagascar

  • Terminal 2 (slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám): Ryanair, EasyJet, Germanwings

  • Terminal 3: Air France

  • Terminal 4: Twin Jet


S okolními městy letiště spojují pravidelné vlakové spoje. Jednosměrná jízdenka do Marseille vás přijde na 4,70 euro, do dalších měst stojí lístek 3 až 22 euro.

Na letišti v Marseille je v noci sice poměrně zima, můžete si však lehnout buď na plastové, nebo čalouněné sedačky. Rodiče mohou své ratolesti odložit do dětského koutku.

Přímo v prostorách letiště mají své přepážky autopůjčovny Avis, Hertz, Europcar, Budget, Sixt, Alamo, National a Thrifty Car Rental.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.