Marrakech - Menara

Datum: 04. 05. 2010

Letiště Marrakech - MenaraMezinárodní letiště Menara slouží zejména marockému městu Marrakech a regionu Tensift-El-Haouz. Nejvíce letů na něj míří z ostatních měst v Maroku, z Evropy a z dalších arabských destinací. V roce 2008 jím prošlo 3,1 milionu cestujících.

Těm slouží hned dva terminály s plánovanou kapacitou 2,5 milionu cestujících ročně. Je tedy patrné, že jsou v současné době nedostačující. Mezi význačné aerolinky působící na letišti Marrakech Menara se řadí třeba Ryanair, Atlas Blue, easyJet, Thomson Airways, Royal Air Maroc, či Iberia.

Z letiště až do Jemaa el-Fna jezdí každých 20 až 30 minut autobusy linky 11. Svézt se můžete i taxíkem, jež čekají před budovou terminálu. Tam rovněž najdete ceduli, kolik by odvoz asi měl stát, a proto se s taxikářem na ceně dohodněte ještě před samotnou cestou. Ta by měla trvat zhruba 15 - 20 minut.

Pokud se rozhodnete na marockém letišti nocovat, budete možná nepříjemně překvapeni. K dispozici totiž máte pouze sedačky s opěrátky a za návštěvu toalety se platí. Ze služeb je k dispozici směnárna, bankovní automat a několik restaurací a kaváren.

Automobil si můžete zapůjčit třeba od společnosti Europcar, Easycar nebo Tiger Car Rental.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.