• Levné letenky >
  • Marokem s časopisem Lidé a Země v dakarské Tatře

Marokem s časopisem Lidé a Země v dakarské Tatře

Datum: 05. 02. 2013

Vítězové velké soutěže Lidé a Země se vydali spolu s šéfredaktorkou stejnojmenného časopisu do Maroka a to projezdili rovnou originální Tatrou. Expedici nachystala pro čtenáře CK Adventura a trvala celých 11 dní.

 

 

Expedice procestovala téměř celé Maroko
Projela poušť, Atlas i Antatlas.  Expedice viděla všechna královská města, ochutnala místní vynikající "tajin" a zažila k tomu nejedno dobrodružství - jako bylo prodírání se davem na sucích plných exotického koření...

Jedna z účastnic řekla o expedičním Tatrabusu:

Tatrabus všude budil zaslouženou pozornost a náš obdiv zase budil řidič Franta, který si s ním dokázal rozumět za všech okolností. Když přejížděl duny nebo když ležel pod motorem a vyměňoval ostatním záhad­né předměty jménem kardan či torzní tyč. Bylo to jako na opravdovém Dakaru!

Duny Erg Chigaga prověřily naši expediční Tatru. Ta se ale pouš­ti nedala – projížděli jsme také úsekem, kudy se jezdila slavná Rallye Paříž–Dakar, dokud se ještě jezdila v Africe. A právě tou dobou bojoval Aleš Loprais na jiném Dakaru s jinou Tatrou a pouští Atacama...

Cestopis z expedice
Začali jsme v Casablance, ale prakticky hned jsme se přesunuli do Marrákeše, kde jsme se večer probíjeli davem místních i turistů na rozlehlém náměstí Džamma al-Fna a jedli hariru nebo vařené šneky. Přes průsmyk N‘Tička jsme se dostali až ke skvostu jménem Ait Benhaddú, ozá­řenému podvečerním sluncem.

O marocké historii nám poutavě vyprávěl prů­vodce a arabista Honza Pěchota, jehož velkou láskou je zejména historie rodu al-Glaoui, o čemž nás přesvědčil u kazby v Teluetu. Seznámil nás také s arabskými nomády v dunách ergu Šigagga, jakož i s místními zvyklostmi a zajímavostmi.

Za Warzázátem, proslulým z hollywoodských filmů, jsme se popr­vé ponořili do pouště, ačkoli písečné duny to ještě nebyly. Projížděli jsme i městem Zagora a údolím Drá, s políčky a palmeriemi, které plodí sladké datle. Údolí obývají i potomci bývalých otroků, kteří sem byli zavlečeni ze subsaharské Afriky. Přespali jsme v největších písčitých dunách ergu Šigagga a saharskou pistou se vydali směrem k at­lantskému pobřeží vstříc městům as-Sawíra, al-Džadída a Casablanca, kde jsme setřeli slzu z tváře a nasedli opět do letadla směr Evropa...

Zaujala-li Vás tato expedice, více se dozvíte na stránkách časopisu Lidé a Země, a dále přímo na webu CK Adventura nebo na facebooku. A nebo se můžete rovnou připojit k další expedici do Maroka, na kterou Adventura odlétá 16. a 30. března 2013!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.