Lyžování ve švédském Åre bude zážitkem!

Datum: 06. 01. 2016

Alpská lyžařská střediska a jejich sjezdovky jistě dobře znáte, vycestujte letos jinam. Rájem lyžování je Skandinávie, tamější lyžařská střediska směle konkurují lyžování v Alpách. Nejznámějším a nejlepším skandinávským střediskem je švédské Åre.
Lyžařské středisko Åre leží ve švédské komuně Åre v kraji Jämtland. Nachází se nedaleko obce Åre ležící asi 80 km od Östersundu.

Skiareál Åre je proslulý především svými sjezdovkami pro alpské sjezdaře, středisko disponuje více než stovkou sjezdovek všech obtížností, k dispozici je na 43 lyžařských vleků. Vrchol stanice lyžařského střediska Åre leží v nadmořské výšce 1 274 metrů. V areálu je lyžování vhodné i pro začátečníky a děti, 10 sjezdových tratí nejlehčí obtížnosti ocení i nezkušení lyžaři. Pro milovníky adrenalinu je ve středisku připraveno sedm sjezdových tratí černé barvy.

V Åre získala zlatou medaili ve slalomu česká reprezentantka Šárka Záhrobská na světovém šampionátu v roce 2007. Åre patří k předním pořadatelům závodů Světového poháru v alpském lyžování.

Prohlédněte si toto malebné městečko, najdete zde skandinávské obchůdky i restaurace. Kromě lyžování se zde můžete prohánět na sněžném skútru po jezeře, běžkovat, oblíbený je zde i skitouring a freeskiing. V panenské přírodě dále od střediska můžete potkat i soby a polární lišky.

Oblast Åre je oblíbeným cílem i pro letní dovolené. Lákadlem je určitě hustá síť turistických tras. Zajímavými místy, které stojí za vidění jsou například kamenný kostel ze 13. stol. nebo nádherný starověký dvorec u říčky Ullan.

Ať se do Åre vydáte v zimě či v létě, nudit se zde rozhodně nebudete. Švédsko láká na krásnou přírodu i památky. Vyměňte letos Alpy za Švédsko a nebudete litovat. Letenky levně do švédského Östersund zakupte u nás ještě dnes a ušetřete!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.