• Levné letenky >
  • Lyžování v Evropě je to nejlepší! (část I.)

Lyžování v Evropě je to nejlepší! (část I.)

Datum: 24. 11. 2015

Co by byly Vánoce a zimní prázdniny bez pořádného lyžování! Málokdo však tuší, že to nejlepší lyžování zažijete u nás v Evropě. Spousta lyžařů má již svá oblíbená letoviska, kam pravidelně vyráží za svým oblíbeným sportem - lyžováním. Kde se jako nadšení lyžaři vyřádíte nejlépe? Řada kvalitních sjezdovek je i ve státech nedaleko od nás.
Bohaté na lyžařské sjezdovky a tratě je jednoznačně Rakousko.
Například v rakouském Kitzbühelu se nachází slavná trať pro nejlepší lyžaře Streif , na které se jede sjezd Hahnenkamm. Trať bývá tvrdá, proto ji zvládnou jen zkušení lyžaři.

V Zillertalském údolí ve středisku Mayrhofen najdete nejprudší upravovanou trať v Rakousku. Je dlouhá 1,5 km a její sklon je v některých místech až 78 %. Tuhle trať si musíte aspoň jednou za život sjet i vy, pokud toužíte po maximální dávce adrenalinu.

Další lyžařskou zemí je čarokrásné Švýcarsko.
Jednou z nejdelších a přitom nejkrásnějších lyžařských tras Evropy i celého Švýcarska je sjezd z Klein Matterhornu do Zermattu, kde se překonává více než dvoukilometrové převýšení při úctyhodné délce přes 14 km. Horní část je příjemně carvingová, z Trockener Steg na Furgg pak vede sportovnější část. Trať je vhodná pro profesionály i začátečníky.

Nejluxusnější lyžařské středisko ve Švýcarsku láká na sjezd z vrcholu Mont Fort nad Verbier. Nahoru i dolů jezdí kabinová lanovka, trať je totiž strmá a boulovatá, upravuje se až ve spodní části. Její délka je 750 metrů a zdolává se až třísetmetrové převýšení. Je to záběr i pro zkušeného lyžaře, protože boule bývají i metrové. Tato trať je proto vhodná pro zkušené a pokročilé lyžaře.

Jistě si vyberete to nejlepší letovisko se správnou sjezdovku, která vám nabídne nejlepší lyžování!
Letenky za nejlepší ceny zakupte již nyní u nás a můžete se tak ihned těšit na vytouženou zimní dovolenou.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.