Lyon

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Lyon-Saint Exupéry je jedno ze dvou, které fungují v této městské aglomeraci. Své jméno získalo po světoznámém spisovateli a letci Antoine de Saint-Exupérym, který se narodil právě v Lyonu.

Letiště leží v katastru obce Colombier-Saugnieu, zhruba 20 kilometrů jihovýchodně od centra Lyonu, přičemž má velký význam v celém regionu Rhône-Alpes. V roce 2007 odbavilo 7 320 952 cestujících, a je tak největším francouzským letištěm po tom lyonském a po pařížských Charles de Gaulle a Orly.

Cestujícím slouží trojice terminálů, z nichž letadla míří do destinací po celém světě:

  • Terminál 1 obsadily mimo jiné Air Méditerranée, Corsairfly, nebo Air Algérie.

  • Terminál 2 mají ve svém užívání zejména Air France a její dceřiné společnosti.

  • Terminál 3 využívá kromě nízkonákladového EasyJetu už jen společnost Air Arabia Maroc.


Autobusovou dopravu mezi letištěm, centrem Lyonu, ale i dalšími městy v okolí zajišťuje společnost Sato Bus. Spoje odjíždějí každých 20 minut, přičemž jednosměrná jízdenka pro dospělou osobu stojí 8,90 euro.

Nocležníci mohou navštívit letištní kapli, nebo některý z mnohých obchůdků či restaurací. Jejich nevýhodou však je poměrně brzká zavírací doba. Svoji pobočku má na lyonském letišti šestice autopůjčoven – Avis, Europcar, Hertz, National Citer a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.