Lufthansa Italia

Datum: 20. 09. 2009
Aerolinky Lufthansa Italia jsou zcela ve vlastnictví mateřské společnosti Deutsche Lufthansa. Své sídlo mají v italském Miláně a první linku začaly provozovat teprve 2. února 2009. O šest měsíců později provozovaly spoje do osmi významných evropských měst a do tří destinací v Itálii.

Dějiny společnosti Lufthansa Italia se začaly psát 28. dubna 2008, kdy mateřská skupina z Německa oznámila přemístění šesti strojů Embraer 195 na milánské mezinárodní letiště Malpensa. Ty měly zajistit služby letecké přepravy po celé Evropě, které do té doby poskytovala jiná dceřiná společnost Lufthansy – Air Dolomity.

Když poté Lufthansa podepsala s provozovatelem milánského letiště memorandum o porozumění, již nic nebránilo zahájení prodeje letenek a vytvoření 150 nových pracovních pozic. K letům navíc začaly využívat mnohem větší letouny Airbus A319; do budoucna plánují létat i na dálkových trasách se stroji Airbus A330 nebo A340.

V létě 2009 provozovala Lufthansa Italia lety do šestnácti destinací v osmi evropských zemích:

  • Belgie: Brusel

  • Francie: Paříž

  • Maďarsko: Budapešť

  • Itálie: Bari, Milán – Malpensa, Řím a Neapol

  • Portugalsko: Lisabon

  • Rumunsko: Bukurešť

  • Španělsko: Barcelona a Madrid

  • Velká Británie: Londýn – Heathrow


Letka společnosti Lufthansa Italia se skládá z pouhých osmi strojů Airbus A319-112, které pojmou 138 pasažérů a jsou rozděleny na ekonomickou a obchodní třídu. Mezi Milánem a londýnským letištěm Heathrow navíc bude lítat další stroj Airbus A319, tentokrát pronajatý od společnosti BMI.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.