Londýn Stansted

Datum: 19. 09. 2009

Letiště Stansted leží v okrsku Uttlesford, asi 48 kilometrů na severovýchod od centra Londýna. Základnu na něm má hned několik nízkonákladových aerolinek, což dělá ze Stanstedu třetí nejrušnější letiště ve Velké Británii.


Cestujícím slouží jen jeden osobní terminál, který používá především nízkonákladový dopravce Ryanair. Krom něj využívají služeb letiště i společnosti easyJet, Air Berlin, Thomson Airways, Thomas Cook Airlines, Cyprus Turkish Airways, AirAsia X a některé další.


Nejlaciněji se do centra dostanete minibusy easyBus – při rezervaci s předstihem za jednosměrnou jízdenku zaplatíte pouhé 2 libry, při koupi na místě 8 liber.  O jednu libru dražší je cesta s autobusy Terravision, které vás dopraví až na Liverpool Street Station. Dáváte-li přednost vlakové dopravě, připravte si 17 liber na jednosměrnou a 26 liber na zpáteční jízdenku. Soupravy Stansted Express odjíždí z letiště každou čtvrthodinu. Nejdražší je tradičně cesta taxíkem, která vás vyjde přibližně na 70 liber do centra Londýna.


Zájemci o zapůjčení automobilu mohou přímo na letišti navštívit pobočky společností Hertz, Avis, Europcar, National, Alamo nebo Budget.


Letiště ve Stanstedu není pro nocování nejideálnější – je zde zima, ohromné množství lidí a z klidného spánku vás vyruší častá hlášení. Ideální je zabrat si včas jednu z laviček a již ji neopustit.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.