Londýn Luton

Datum: 19. 09. 2009

Mezinárodní letiště Luton leží 57 km na sever od centra Londýna, nedaleko křižovatky 10a na dálnici M1. Luton je po Heathrow, Gatwicku a Stansted čtvrtým největším letištěm v Londýně – v roce 2008 odbavilo 10 180 734 cestujících.


Letiště slouží především pro chartery, jako své hlavní letiště ve městě ho však využívá i množství nízkonákladových přepravců. Tím hlavním je easyJet, následovaný Ryanairem, Wizz Airem, Monach Airlines a SkyEurope.


Nejlevněji se do centra Londýna dostanete autobusy National Express a EasyBus – ceny jízdenek začínají již na jedné libře, je však potřeba ji objednat předem na internetu. Výrazně dražší jsou jízdenky autobusové společnosti Green Line – za jednu cestu zaplatíte řidiči 14 liber. K dispozici je i vlakové spojení do stanice St. Pancras za 11 liber, k nim ale musíte připočíst 1 libru za dopravu na nádraží, neboť to se nenachází přímo u letiště.


Přímo na letišti si můžete vypůjčit automobil od jedné z následujících společností: Avis, Europcar, Hertz nebo National Alamo.


Nejpohodlnější kožené sedačky k nocování najdete u kavárny Costa Coffee, která je otevřena nonstop. V prostorách letiště je ale zima a obzvláště v hlavní hale často běží rušivá hlášení.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.