Londýn Heathrow

Datum: 19. 09. 2009

Londýnské Heathrow je čtvrté nejrušnější letiště na světě a nejrušnější a největší v Evropské unii vůbec. Leží zhruba 22 km na západ od centra Londýna a ročně je na něm odbaveno téměř 70 milionů cestujících.


Celé letiště je rozděleno do pěti terminálů:
  • Terminal 1: lety do Irska a některé lety po Evropě a dálkové lety

  • Terminal 2: nejstarší terminál, který bude brzy nahrazen novou budovou

  • Terminal 3 slouží pro dálkové lety a některé evropské linky

  • Terminal 4 je domovem především pro aerolinky z uskupení SkyTeam

  • Terminal 5: nejnovější terminál vyhrazený jen a pouze pro aerolinky British Airways


Mezi desítku aerolinek s nejvíce linkami z letiště Londýn Heathrow patří British Airways, Virgin Atlantic, SAS, American Airlines, Air Canada, United Airlines, bmi, Lufthansa a Air Lingus, Air India.


Nejlevněji se z Heathrow do centra města dostanete londýnským metrem, kdy za jízdenku (Oyster Card) zaplatíte 3 libry, přičemž tato částka obsahuje i vratný depozit. O něco dražší je cesta vlakem (Heathrow Connect), která vás jedním směrem vyjde na £6,90, oběma směry pak na £12,90. Nejrychleji vás do centra odvezou vlaky Heathrow Express – jezdí každou čtvrt hodinu a jednosměrná jízdenka stojí £16,50. Pokud si ji koupíte ale až ve vlaku, budou vám připočítány další tři libry. Využití taxi se hodí především s malými dětmi či při větším množství zavazadel; za odvoz zaplatíte 45 – 60 liber.


Chcete-li si přímo na letišti vypůjčit automobil, můžete využít služby některé ze sedmera půjčoven. Jsou jimi Hertz, Avis, Europcar, National, Alamo, Budget a Enterprise.


Spaní na přímo na letišti se dá přežít, má však své mouchy. Tedy spíše blechy a další hmyz, který se občas v prostorách prochladlého terminálu zjeví. K dispozici vám je nonstop otevřená kavárna, modlitebna, čisté záchody a čalouněné sedačky v tranzitním prostoru a v příletové hale.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.