Londýn Gatwick

Datum: 19. 09. 2009

Gatwick je druhé největší a zároveň nejrušnější letiště nejen v Londýně, ale i v celé Velké Británii. Leží 45 km na jih od britského hlavního města, poblíž obce Crawley, a v roce 2008 odbavilo 34 milionů cestujících.


Letadla odlétají ze dvou terminálů do destinací po celém světě, včetně New Yorku nebo Barbadosu. Hlavními přepravci jsou British Airways, Thomson Airways, easyJet, Aer Lingus, Monarch Airlines, Thomas Cook Airlines, Viking Airlines a Virgin Atlantic Airlines.


Nejlaciněji se ze vzdáleného letiště do centra Londýna dopravíte EasyBusy a autobusy National Express, kdy vás jízdenka přijde už na 2 libry, resp. 7 liber. Je však nutné počítat s rezervací přes internet v časovém předstihu. K dispozici je i hned několik železničních přepravců, kteří nabízejí jednosměrné jízdenky v cenách 10 – 17 liber. Nejdražší taxi vyjde jedním směrem asi na 50 liber.


Své pobočky mají na letišti i autopůjčovny, konkrétně jimi jsou Hertz, Avis, Europcar, National, Alamo, Enterprise, Dollar a Thrifty.


Letiště je na nocování poměrně dobře připravené, jen je potřeba si včas zajistit své místečko. Nocležníkům je k dispozici modlitebna, dětský koutek a nonstop otevřená úschovna zavazadel a obchod.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.