Leťte glampovat

Datum: 13. 11. 2015

Když se u nás řekne slovo kemp a kempování, všichni si vybaví stany, karavany a zvláštní neopakovatelnou atmosféru kempování a opékání buřtů u táboráku. Dovolená s plynovými vařiči, gulášem z trojnožky a rozkládacími stolky. To je možná jediná společná věc, kterou má glamping společnou s kempováním. Glamour camping v posledních letech dobývá svět, patří k tomu nejstylovějšímu a nejluxusnějšímu ubytování, co moderní turistika nabízí, a je zároveň výrazem té nejmodernější a přitom s přírodou srostlé architektury a designu. Kouzelné kempování je jedinečným celoživotním zážitkem a určitě stojí za vyzkoušení.

Základem kvalitního glampingového resortu je jeho dokonalé umístění, výběr lokality je důležitou součástí úspěchu. Vždy se musí jednat o originální přírodní místo, které má samo o sobě vysokou kvalitu. Může se klidně jednat o indickou poušť či africkou savanu, chilské náhorní jezero, americký ranč, amazonský prales, vždy by mělo jít o krásné a čisté přírodní místo.
Glamping má kořeny hluboko v dávné minulosti, kdy indičtí panovníci a bohatí cestovatelé putovali světem se svým kvalitním a luxusním zázemím. Nepřekvapí proto snad nikoho, že renesance luxusního kempování pochází právě z Indie a Jihoafrické republiky, odkud se rozšířila do dalších zemí Asie, Afriky a do USA. V posledních dvou letech se v glampingu shlédli i lidé v Latinské Americe a Evropě.

Glampingové kempy v Africe patří k tomu nejlepšímu, co tento nový styl přinesl. Návštěvníci jsou v bezprostředním kontaktu s divočinou, musí ctít její pravidla, přitom mají vybudované dokonalé zázemí. Odměnou za respektování divočiny jsou jim zážitky, které lze jen stěží zažít jinde. Divoká zvířata vnímají kemp jako součást svého světa a vstupují do prostoru kempu, prochází jím a chovají se v něm jako v jiných částech divoké buše.

Nedílnou součástí kouzelného kempování je dokonalé a kvalitní vybavení luxusních stanů. Nenajdete zde žádná rozkládací lehátka, nafukovací matrace ani karimatky, naopak máte k dispozici velmi stylový nábytek z masívu, nebo zesílené hliníkové konstrukce s výpletem z umělého ratanu. Bambusové, či dřevěné podlahy jsou pokryty kvalitním kobercem. Koupelny jsou vybaveny nádhernými dřevěnými nebo kamennými vanami. Součástí stanů bývá téměř vždy terasa s unikátním výhledem a taktéž neméně kvalitním zahradním nábytkem.
Glampingové resorty musí nabízet i řadu dalších služeb v oblasti odpočinku a relaxace (wellness centra a lázeňské služby) a aktivního poznávaní okolí (safari, jízda na kolech, pěší túry apod.). Cílem je poskytnout komplexní zážitek.

Glamping nesmíte zavrhnout dříve, než jej prožijete, proto si luxusní ubytování v divočině zajistěte spolu s letenkami a prožijte neopakovatelnou dovolenou snů plnou zážitků, které nemá každý!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.