Letiště Varšava Frederic Chopin

Datum: 04. 11. 2009

Varšavské letiště pojmenované po rodákovi a světoznámém skladateli se nachází v městské části Okęcie. Nejrušnější letiště Polska za rok 2008 odbavilo 11 736 958 cestujících. Své základny na něm mají letecké společnosti LOT Polish Airlines, Wizz Air a Norwegian Air Shuttle.


Cestujícím slouží dvojice terminálů, z nichž ten starší nyní využívají zejména nízkonákladové aerolinky. Novější terminál z roku 2008 používají společnosti z uskupení Star Alliance, OneWorld a některé další. Jmenovitě se tak jedná o LOT Polish Airlines, Wizz Air, Jet Air, Aer Lingus, ČSA, Danube Wings, nebo Lufthansa.


Letiště s centrem Varšavy spojují v průběhu dne autobusové linky 175 a 188, v noci pak linka N32. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 2,8 zlotých, což je v přepočtu asi 17 korun.


Varšavské letiště se zdá být na první pohled vcelku tiché a klidné, v reálu má ale několik nevýhod. Jednak je v budově terminálů zima a smí se tam kouřit, a jednak jsou tamní sedačky velmi nepohodlné. V příletové hale Terminálu 1 mají své přepážky autopůjčovny Avis, Budget, Europcar, GE-CAR, Hertz, National a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.