Letiště Stavanger Sola

Datum: 03. 11. 2009

Letiště Stavanger leží 11 kilometrů na jihozápad od stejnojmenného města. Jedná se o třetí největší letiště v Norsku, které za rok 2008 odbavilo celkem 3 552 579 cestujících. Kromě standardních aerolinek na něm působí i dvě společností, které nabízejí transfery vrtulníky. V bezprostřední blízkosti sídlí i muzeum letectví.


Stavangerskému letišti slouží dva terminály – jeden je určený pro letadla, druhý pro helikoptéry. V době svého otevření v roce 1987 byl terminál pro letadla prvním v celém Norsku, který disponoval nástupními prsty pro pasažéry.


Na letišti Stavanger – Sola nyní působí i letecké společnosti Icelandair, Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines, Vildanden, airBaltic, Widerøe, Welcome Air, Danish Air Transport, Eastern Airways, nebo Lufthansa. Do nedalekého Stavengeru jezdí každých dvacet minut autobus společnosti Flybussen. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 85 norských korun, v přepočtu tedy zhruba 260 Kč.


Terminál letiště je vcelku tichý a je v něm dostatek pohodlných sedaček. Při čekání na ranní let se tak nemusíte obávat nějakých komplikací. V příletové hale letiště pak své přepážky mají autopůjčovny Avis, Budget, Europcar a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.