Letiště Singapur Changi

Datum: 03. 11. 2009

Singapurské letiště Changi slouží nejenom tomuto městskému státu, ale rovněž celému regionu jihovýchodní Asie. Letiště leží v oblasti Changi, zhruba 17 kilometrů na severovýchod od obchodního centra města. Svoji základnu na něm mají například společnosti Singapore Airlines, SilkAir, nebo Qantas. Za rok 2008 letiště odbavilo téměř 38 milionů cestujících.


Letiště se skládá z trojice terminálů – ty označené číslovkami 1 – 3 doplňuje speciální hala vyhrazená pro nízkonákladové letecké společnosti. Na všechny terminály pak mimo jiné létají aerolinky Singapore Airlines, SilkAir, Tiger Airways, Jetstar Asia Airways, Firefly, Qantas, nebo třeba British Airways.


Nejlevnější doprava do centra města je metrem, které má svoji stanici přímo mezi terminály 1 a 2. Pokud pojedete do stanice City Hall, budete sice muset přestoupit ve stanici Tanah Merah, ale samotné jízdné vás přijde v přepočtu pouze na necelých 20 Kč.


Singapurské Changi se může honosit titulem nejlepšího letiště na světě, což velmi dobře vystihuje rozsah poskytovaných služeb. Turisté mají k dispozici čisté a bezplatné sprchy, internetové kiosky zdarma, saunu, bazén, bezplatné kino, pohodlné sedačky a restaurace, které jsou otevřeny 24 hodin denně.


Ve všech třech terminálech mají svojí přepážku autopůjčovny Avis, uvnitř terminálu 2 a 3 pak navíc své služby nabízí společnost Hertz. Všechny pobočky jsou otevřeny od 7:00 do 23:00.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.