Letiště Shannon

Datum: 04. 11. 2009

Shannon Airport je jedno z trojice důležitých letišť v Irsku. Leží na západě země nedaleko měst Ennis a Limerick a v roce 2008 odbavilo 3,1 milionu cestujících. Své základny na něm mají irské nízkonákladové aerolinky Aer Lingus a Ryanair.


Všechny vnitrostátní i mezinárodní lety jsou odbavovány z jediného terminálu, který je pouze rozdělen na příletovou a odletovou část. Pravidelné lety ze Shannonu provozují letecké společnosti Aer Lingus, CitiJet, Air Transat, Continental Airlines, Delta Air Lines, Ryanair a US Airways.


Rozumným kompromisem mezi nízkou cenou a komfortem při cestě do centra Shannonu jsou letištní taxíky. Za jednu jízdu zaplatíte 10 euro, přičemž se tato částka vztahuje na vůz, nikoliv na jednoho pasažéra.


Na poměrně slušně vybaveném letišti v Shannonu mají turisté k dispozici lavičky bez opěrek, WiFi připojení k internetu, sprchy a dětský koutek. V příletové hale mají své přepážky i autopůjčovny Avis, Budget, Dollar Thrifty, Dooley, Hertz, Irish Car Rentals, Sixt a 353 Car Rental.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.