Letiště San Jose International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Normana Y. Mineta leží zhruba čtyři kilometry severozápadně od centra kalifornského San Jose. V roce 2006 odbavilo 10,9 milionů cestujících, a zařadilo se tak na třetí místo v žebříčku nejrušnějších letišť v sanfranciském zálivu.


V současné době cestujícím slouží dvojice terminálů, přičemž třetí je již ve fázi výstavby. Mezi největší a nejdůležitější letecké společnosti působící na letišti San Jose pak patří Southwest Airlines, American Eagle, Horizon Air, United Airlines, US Airways, Alaska Airlines, nebo Mexicana.


S centrem města San Jose letiště spojuje linka číslo 10 městské nadzemky. Ta je v provozu denně od 4:30 až do 23:30, přičemž vlaky jezdí každých deset až patnáct minut. Alternativou pak můžou být taxíky, které vás do centra odvezou za 15 až 18 dolarů.


Letiště v San Jose je poměrně malé, všem cestujícím však nabízí komfort v podobě bezdrátového připojení přes protokol WiFi. Své služby na letišti rovněž nabízejí autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.