Letiště San Diego International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště San Diego leží necelých pět kilometrů severozápadně od obchodní čtvrti stejnojmenného města v Kalifornii, které je vzdálené zhruba 30 kilometrů od státních hranic s Mexikem. V roce 2008 letiště odbavilo lehce přes devět milionů cestujících.


Veškeré odlety a přílety jsou směrovány k jednomu ze tří terminálů, které disponují 45 branami. Mezi nejvýznamnější přepravce se pak řadí společnosti Southwest Airlines, American Airlines, Delta Air Lines, Northwest Airlines, JetBlue Airways, US Airways, United Airlines, Air Canada či Alaska Airlines.


Mezi letištěm a centrem San Diega jezdí krom taxíků, vlaků Amtrak a dodávek i městská autobusová linka 992. Ta je v provozu zhruba od 4:59 do 23:53, přičemž vlaky jezdí několikrát do hodiny a cesta ze zastávky 4th & Broadway až k Terminálu 1 trvá necelých 20 minut. Jednorázová jízdenka vás bude stát 2,25 dolaru.


Při čekání na let si můžete odpočinout na sedačkách bez opěrek, ze spaní vás však budou rušit častá hlášení a nejspíše i bzučící neonová reklama. Své pobočky na letišti mají autopůjčovny National, Budget, Enterprise, Alamo, Dollar, Hertz, Payless, Advantage, Thrifty, Avis, Fox a Ace.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.