Letiště Salt Lake City International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Salt Lake City International Airport je nejdůležitějším letištěm v americkém státě Utah. Leží asi šest kilometrů od obchodního centra města a v současné době je jediným komerčním letištěm v celém okrese Wasatch Front. Letiště s nejmenším počtem zpožděných odletů ve Spojených státech v roce 2008 odbavilo celkem 20 790 400 cestujících a svoji základnu na něm mají společnosti Delta Air Lines a SkyWest Airlines.


Pro osobní dopravu jsou vyhrazeny tři terminály, jež jsou dále rozděleny do pěti hal značených písmeny A až E. Své služby na tomto letišti poskytují mimo jiné společnosti Delta Air Lines, Delta Connection, Southwest Airlines, United Express, JetBlue Airways, nebo American Airlines.


Dopravu do centra města zajišťuje stát Utah, autobusy vyjíždějí každých 30 až 60 minut, a to od 6:00 do 23:00 od pondělí do soboty a od 9:45 do 22:00 o nedělích a státních svátcích. Autobusová zastávka se nachází mezi Terminálem 1 a Terminálem 2; za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 1,60 dolarů.


Při čekání na svůj let můžete usednout do sedaček s opěradly, které však nejsou zcela nejpohodlnější. V případě nějakého dotazu nebo problému se neváhejte obrátit na ochotný personál. Své přepážky mají na tomto letišti autopůjčovny Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.