Praha – Ruzyně

Datum: 03. 11. 2009
Pražská Ruzyně je největším letištěm v České republice, přičemž leží zhruba 10 kilometrů na západ od centra města. Na letišti, které v roce 2008 odbavilo celkem 12,7 milionů pasažérů, mají svou základnu aerolinky ČSA a WizzAir.

Osobní dopravě slouží na pražském letišti celkem čtyři terminály:

  • Terminál 1: lety mimo schengenský prostor

  • Terminál 2: lety do destinací ve schengenském prostoru

  • Terminál 3: soukromé a charterové lety

  • Terminál 4: VIP a vládní lety


Mezi hlavní přepravce působící Ruzyni se řadí především následující letecké společnosti: ČSA, EasyJet, Smart Wings, Norwegian Air Shuttle, RyanAir, British Airways, Wizz Air, Lufthansa nebo Air France.

Do centra Prahy se můžete svézt buď speciální autobusovou linkou AE za 50 Kč jedním směrem, nebo regulérními linkami č. 119 s přestupem na stanici metra Dejvická.

Nocležníci si na Ruzyni nejčastěji stěžovali na ohromnou zimu a množství odpočívajících bezdomovců. Na druhou stranu mají k dispozici lavičky a bezplatný internet.

V přízemí ruzyňského Parkingu C působí následující autopůjčovny: Europcar, Hertz, Avis, Sixt, Budget, Dvořák Rent a Car a CS Czechocar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.